Bilgiye, yeniliğe, gelişime...
HAKKIMIZDA
Luna Bilişim olarak 2009 yılından beri, tüm iş ortaklarımıza Otomatik Tanımlama ve Veri Toplama Teknolojileri ve Uygulamaları alanında profesyonel çözümler ve sonuç odaklı projeler üretiyoruz. Bilişim alanıyla başladığımız çözüm yolculuğumuza, Medya ve Enerji sektörlerindeki yapılanmamızı dahil ederek tüm markalarımızı Luna Group çatısı altında buluşturduk.
Luna Group
Luna Group çatısı altındaki bilişim, enerji ve medya markalarımızla iş ortaklarımıza çok daha kapsamlı ve verimli bir hizmet sağlıyoruz. İşine bağlı, alanında uzman profesyonellerden oluşan ekiple kurduğumuz yeni yapımız ile yerel ve global ölçekte alanının öncüsü olan kamu, FMCG, lojistik, telekomünikasyon ve özel sektörden markalara hizmet veriyoruz.

Dünya devlerine, dev projeler üreterek, donanım ve yazılım alanında her gün yeni bir ürün/hizmet geliştirerek hem ülke ekonomimize, hem de ülke değerimize katkı sağlıyoruz.

%100 müşteri memnuniyeti anlayışımızla, en iyiyi optimum şekilde sunmak, daha önce yapılmamış olanı yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Çünkü biz Luna Group olarak;
işimize, iş ortaklarımıza, birbirimize ve geleceğe bağlıyız.
KURUMSAL KİMLİĞİMİZİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ → DAVRANIŞ KURALLARIMIZ →
Misyon & Vizyon
Misyonumuz
Geleceğe bağlı bir şirket grubu olarak dünya çapında büyük projelere imza atan, uluslararası alanda rekabet eden işler geliştiren ve iş ortaklarına ilkleri en iyi hizmeti optimum çözümlerle sunan bir dünya markası olmayı hedefliyoruz.

Vizyonumuz
Luna Group olarak ülkemizi dünyada temsil etmeye, küresel pazarda her gün daha da büyümeye devam ediyoruz. Daha önce yapılmamış olanı deneyerek, ürettiğimiz her projede/üründe müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyoruz. Bilişim, Medya ve Enerji alanındaki profesyonellerimizle Ar-Ge ve inovasyona verdiğimiz değerle, dünya devlerine değer katıyoruz.
Tarihçe
2009
→ Luna Bilişim, OT/VT alanında faaliyet gösterme amacı ile kurulduk.
2010
→ Hugin ve NCR firmalarının toptan satış yetkisini alıp Türkiye genelinde bayilik sistemi oluşturduk. Hugin ve NCR markalarının yetkili dağıtım merkezi konumunda hizmet vermeye başladık.
2011
→ Zebra Technologies ile Premier Partnerlik iş anlaşması imzalandık.
2013
→ Luna Medya’yı kurarak Digital Signage alanında hizmet vermeye başladık.
→ Endüstriyel ID kod okumada dünya lideri olan Cognex firmasının Türkiye çözüm ortağı olduk.
2014
→ Samsung kurumsal iş ortağı olduk. Aynı zamanda Katma değerli proje ödüllerinde yılın gelişen iş ortağı ödülüne ayık görüldük.
→ 2014 yılından bugüne kadar Deloittle Technology Fast 50 Turkey ödüllerine sahip olmaktayız.
→ LunaPlus Dergimizi yayınlamaya başladık.
2015
→ İlk 500 Bilişim şirketleri arasında yerimizi aldık.
→ Şirket unvanı Luna Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş. olarak değiştirdik.
→ ISO standartlarımız ve TSE standartlarımızı üst noktaya çıkarıp servis noktasında ve diğer alanlarda ISO2001:9000, ISO27001, ISO14001 kalite belgelerimizi aldık.
2016
→ Dünyanın en büyük Kurumsal Mobilite Yönetimi (EMM) çözümleri sağlayıcısı SOTI, yılın en iyi SOTI Altitude Channel Partner Ödülleri kapsamında gerçekleşen konferansta Luna Bilişim olarak iki ayrı kategoride ödül aldık.
2017
→ 2017 yılında Teknik Servis Hizmetleri alanında Care of Things markamızı hayata geçirerek Luna servis hizmetlerimizi oluşturup kişiselleştirilmiş bakım anlaşmaları ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.
2019
→ Belengöz A.Ş. olarak enerji sektörüne giriş yaptık ve GES santralleri kurmaya başladık.
2020
→ OT/VT alanındaki Luna A.Ş. Luna Medya, Belengöz ve Sparkle Elektrik Üretim A.Ş. şirketlerini tek çatı altında toplayarak Luna Group olarak yolculuğumuza devam etmekteyiz.
2022
→ 1999 yılından itibaren bilişim sektörünün öncü ve global şirketlerinde, farklı yönetim kadrolarında hem yazılım hem de donanım projeleri yürütmüş, ekip yönetmiş ve büyük başarılar elde etmiş, son 3 senelik profesyonel çalışma hayatını Zebra Technologies Türkiye’de “Üretim Sektörü” altında “Satış Yöneticisi” olarak tamamlamış olan Murat Kafkas, Otomatik Tanımlama ve Veri Toplama sektörünün lider firmalarından Luna Bilişim A.Ş. ‘ye “Yönetici Ortak” olarak transfer olmuştur.
2023
→ 2023 tarihi itibariyle Luna 2. El sitemizi yayına aldık. "İster satın al ister kirala" sloganıyla satışlarımıza başladık.
→ Şirket ortaklarımızdan Murat Kafkas ve Levent Öztaş ‘ın da katıldığı, 3 Mayıs Çarşamba günü Mandarin Oriental Bosphorus Hotel'de düzenlenen "Zebra Bölgesel İş Ortakları Zirvesi " nde, Zebra Güney Avrupa & Afrika Başkanı Fred Bismuth ve Türkiye & MAGGIC Direktörü Can Tolu’nun takdimi ile, Luna Bilişim olarak "2022 Yılın Projesi" ödülünü kazandık.
Şirket Politikamız
Gelişime Bağlıyız
Gelişime Bağlıyız
Luna Group olarak sürekli gelişime bağlıyız. Ar-Ge ve inovasyonun çalışma alanındaki öneminin farkındayız. Kurum içi ve kurum dışı eğitimlerle ekibimizi sürekli eğiterek uluslararası alanda gerçekleşen ilerlemeleri her zaman takip ediyor ve girişimcilik ruhumuzu hiç kaybetmeden, iş kalitemizi en üst düzeyde tutuyoruz.

Sahip olduğumuz ISO9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi sertifikaları ile kalitesi uluslararası alanda tescillenmiş bir marka olarak her zaman geleceğe bağlı hareket ediyoruz.
Birbirimize Bağlıyız
Birbirimize Bağlıyız
Teknolojik gelişmelere ve yasal mevzuatlara göre hareket ederek, birlikte çözüm ürettiğimiz profesyonel ekibimizin eğitim seviyesini en üst düzeyde tutuyoruz. Araştırma ve eğitime önem vererek bilgi düzeyimizi daima geliştiriyor, bu bilgiyi çalışanlarımız ve müşterilerimizle paylaşıyoruz. Ekip ruhu ve ekip çalışmasını şirket prensiplerimizin vazgeçilmez unsurlarından biri olarak görüyoruz. Tüm süreçlerimizi ve ürün/hizmet kalitemizi sürekli geliştiriyor ve iyileştiriyoruz.
İş Ortaklarımız
İş Ortaklarımız
Kalite yönetim sisteminin şartlarına eksiksiz olarak uyan, müşterilerden ve kurum içinden aldığı geri bildirimlerle oluşturduğu sistemi ara vermeden ileriye taşımayı hedefliyoruz. Müşteri memnuniyetini işimizin merkezine koyarak, mevcut ve potansiyel müşterilerimizin şimdiki ve gelecekteki gereksinimlerini anlıyor ve kaliteli ürün ve hizmet sunarak optimum çözümler üretiyoruz.

Müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz de dahil tüm ilişkilerimizde dürüstlüğü, karşılıklı güveni ön planda tutuyoruz. Bu sayede mevcut durumu korumakla yetinmeyip, her zaman daha iyisini yapmak için sürekli gelişmeyi ve iyileşmeyi temel felsefemiz olarak benimsiyoruz.

Firmamızın rekabet ve gelişim gücünü arttırmak ve rekabeti kalitemizi artıracak bir fırsat olarak görüyor, iş verimliliği ve kalitesini artırmak amacıyla çalışma koşullarının sürekli gelişimini sağlıyoruz.
Çevremize Bağlıyız
Çevremize Bağlıyız
İş sağlığı ve güvenliği ile çevreye yasaların üstünde bir titizlikle özen gösteriyor, hizmet kalitemizin geliştirme çalışmalarını tüm çalışanların katılımı ile destekliyor ve yönetim sistemlerinin devamlılığını sağlayarak sürekli geliştirmeyi hedefliyoruz.

Luna Bilişim, faaliyetlerinden oluşacak çevre etkilerini belirleme, ortadan kaldırma veya asgariye indirme konusunda mevcut ve geçerli bilgiyi kullanarak çevreye karşı önleyici davranmayı ilkemiz olarak kabul ediyoruz. Luna Bilişim Yönetimimizle, Çevre Yönetimi Sistemini kurmak ve uygulamak için gerekli tüm kaynakları sağlıyor, tüm ekip arkadaşlarımıza sorumluluk ve yetki verirerek onlarda çevre bilincini de geliştiriyoruz.

Luna Bilişim, çalışanlarımızın çevre ve doğal kaynakların verimli kullanımı konusuna sürekli bilgilendiriyoruz. Bu hedefe ulaşmak için benimsediğimiz çevre yönetimi felsefesiyle; sürekli iyileştirici, koruyucu ve düzeltici faaliyetlerin tüm çalışanlar için doğal bir davranış şekli olduğu bir kültür oluşturuyoruz.

Çünkü biz gelişime, işimize, iş ortaklarımıza, çevremize, birbirimize ve geleceğe bağlıyız.

Sosyal Sorumluluk
Sosyal Sorumluluk
Geleceğimiz Olan Çocuklarımıza Bağlıyız

Aydınlık ve umut dolu bir gelecek için bu yıl Luna Group olarak biz de bu takvim ile 1979 yılında kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nı desteklemekten dolayı mutluluk duyuyoruz.

Bu yıl hayata geçirdiğimiz projemizle korunma ihtiyacındaki çocukların hayata tutunması için destek olmanın yanı sıra toplumun bu konuda sosyal bilincinin artırılması da katkı sağladık.

Koruncuk Vakfı ve Luna işbirliği  yaparak, korunma ihtiyacındaki çocuklar yararına geliştirilen proje kapsamında gelirinin bir kısmının Koruncuk Vakfı’na bağışlayarak, ürettiğimiz takvimi işine bağlı çalışanlarımızla paylaştık. Umudumuz olan çocuklarımızın elinden tutarak yarınlarımıza değer kattık.

Çünkü Luna Group olarak biliyoruz ki;
Geleceğimiz, çocuklarımızın geleceğine bağlı.

Büyükçekmece Yelken Kulübü Gold Sponsoruyuz
DETAY →

LUNA GRUP

Başarıyı yakalamaya
hazır mısınız?

bizimle iletişime geçin